دوشنبه، 23 فروردین 1400

اخبار

آغاز جهش سوم صنعت پتروشیمی/ ارزش مالی تولیدات پتروشیمی به ۳۵میلیارد دلار می‌رسد
تاریخ انتشار: 98/11/12
 

آغاز جهش سوم صنعت پتروشیمی/ ارزش مالی تولیدات پتروشیمی به ۳۵میلیارد دلار می‌رسد

وزیر نفت در تشریح وعده جهش سوم صنعت پتروشیمی از رسیدن به ارزش مالی تولیدات پتروشیمی تا سال ۱۴۰۵ به 35 میلیارد دلار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در توضیح وعده جهش سوم صنعت پتروشیمی، گفت: دو جهش در پتروشیمی اتفاق افتاده که یک جهش اوایل  دهه 90 به اتمام رسید و جهش دوم تا پایان سال 1400 بروز و ظهور خواهد کرد، همچنین مقدمات، حرکت‌های اصلی و طرح‌های جهش سوم آغاز شده است.
وی با ابراز امیدواری از اینکه جهش سوم صنعت پتروشیمی تا سال 1405 تولیدات پتروشیمی را به بیش از 130میلیون تن در سال با ارزش مالی 35 میلیارد دلار می‌رساند، افزود: جهش نخست 15 تا 16 میلیارد دلار ارزش مالی و جهش دوم ارزش مالی 25 میلیارد دلاری داشته‌اند و در جهش سوم با رشد چشمگیر به سود مالی بالای 35 میلیارد دلار خواهیم رسید.
به گفته وزیر نفت اگر جهش سوم صنعت پتروشیمی با رونق تولیدات صنایع پایین‌دستی همراه باشد علاوه‌بر ایجاد اشتغال فراوان، ارزش‌افزوده بسیاری را نیز برای کشور به همراه دارد.
زنگنه با بیان مثالی ادامه داد: به‌طور مثال از طریق طرح‌های جلوگیری از سوزاندن گازهای در مشعل، حجمی عظیمی نزدیک به 10میلیون تن خوراک برای پتروشیمی‌ها تهیه می‌شود.

خبرهای مرتبط
تصاویر